Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie z okazji #16dniprzeciwprzemocy
Warsztat: Strategie samoobrony słowami (ON-LINE)
Godziny: 10:00-13:00 (3h)
Termin: 5.12.2020r. (sobota)
Narzędzie: ZOOM
Warsztat strategie samoobrony słowami pozwala uczestniczkom poznać strategie radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami. Umożliwia naukę technik pozwalających na deeskalację konfliktów, na pozyskanie umiejętności słownego wyznaczania granic. Uczestniczki pracują nad rozwinięciem umiejętności asertywnych reakcji adekwatnych do sytuacji. Praca w trakcie warsztatu obejmuje samoobronę słowną i psychiczną. Pracujemy również nad uświadomieniem sobie postawy ciała, oddechu. Podnosimy świadomość głosu, jako narzedzia w aspekcie samoobrony.
Atak słowny może być tak samo bolesny jak fizyczne uderzenie w twarz. Większość osób w sytuacji, gdy jest zaatakowana słownie traci głos, atak odbiera im mowę, pojawia się u nich tzw. pustka w głowie. Często reakcja na atak jest bierna lub przesadzona. Z głupiej uwagi może rozpocząć się sytuacja konfliktowa.
W trakcie warsztatów uczestniczki poznają różne strategie min. skierowania ataku na inne tory czy odesłania napastnika z pustymi rękami. Będą trenowały techniki stopujące obraźliwe uwagi. Unikanie wplątania się w emocje napastnika, opanowanie swoich emocji to ważne aspekty treningu samoobrony słownej. Poznane techniki pozwolą zwiększyć pewność siebie, pomogą podnieść wiarę we własne zasoby, możliwości..
KTO PROWADZI – Liliana Otręba absolwentka pedagogiki kulturoznawczej, Trenerka WenDo – samoobrony i asertywności dla kobiet, Trenerka NVR- oporu bez przemocy, Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia.
Od prawie 20 lat pracuje w obszarze przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.
ZAPISY: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
*Ilość osób w grupie jest ograniczona, o uczestnictwie w treningu decyduje kolejność zgłoszeń
KOSZT: Udział w spotkaniu jest bezpłatny!
Zasady: link do wydarzenia zostanie przesłany tylko do zapisanych osób,
Uczestniczka na początku zajęć, będzie proszona o włączenie kamerki, w czasie zajęć będzie możliwość pracy również z wyłączoną kamerką. W trakcie warsztatów jest konieczność korzystania przez uczestniczki z mikrofonu.