Centrum Praw Kobiet uruchamia telefon wsparcia dla Ukrainek

800 10 77 77 – to nowy numer, który uruchamia Centrum Praw Kobiet dla uchodźczyń z Ukrainy. Kobiety będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną, prawną i informacje o dostępnej pomocy socjalnej, mieszkaniowej i materialnej w Polsce. Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 15-20.

8. marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dla kobiet z Ukrainy to jednak przede wszystkim 13. dzień wojny w ich kraju. W związku z tą sytuacją dotychczas do Polski przybyło już ponad milion uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, przede wszystkim kobiet i dzieci. W obliczu tych trudnych doświadczeń, związanych z koniecznością ucieczki z kraju ogarniętego wojną, Centrum Praw Kobiet chce wesprzeć Ukrainki w ułożeniu sobie życia w Polsce. Wiemy, że na początku pobytu naszym gościniom potrzebne będzie wsparcie prawne, psychologiczne, a także informacyjne.

Zapraszamy do korzystania z telefonu wsparcia dla Ukrainek prowadzonego przez Centrum Praw Kobiet! Telefon 800 10 77 77 działa od poniedziałku do piątku 15-20. Infolinia prowadzona jest w języku ukraińskim.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii