„GARDENIA „– o kobietach szukających szczęścia!

Więcej

17 listopada 2018 18:00 - 20:00

Akademia Mocy Kobiet prowadzona przez Centrum Praw Kobiet oraz Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. I. Krzywickiej zapraszają do wspólnego obejrzenia rejestracji filmowej spektaklu „GARDENIA” Elżbiety Chowaniec w reżyserii Agaty Figury. Spektakl był wystawiany w teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy.

  • Kiedy: 17 listopada godz. 18.00-20.00
  • Gdzie: Centrum Praw Kobiet Piękna 66 a lok. 10

Cztery kobiety szukają szczęścia, matka, córka, wnuczka i prawnuczka. Gardenia” Elżbiety Chowaniec podważa romantyczną wizję kobiety jako strażniczki ogniska domowego i narodowej tradycji. Sztuka opowiada rodzinną historię układającą się w zbiorowy kobiecy portret rozpisany na cztery głosy. Polki z butelką wódki, Polki w podróży służbowej, Polki na skraju załamania nerwowego, Polki zakochanej. Uniwersalna opowieść o życiu w zaklętym kręgu uzależnień przekazywanych w sztafecie pokoleń. Czy można przed tym uciec? Czy którejś z bohaterek się to uda?

Po spektaklu zapraszamy na wspólną dyskusję z udziałem Agnieszki Graff, Urszuli Nowakowskiej, Krystyny Duniec, Katarzyny Kasi, Elżbiety Chowaniec o problemach współczesnej  rodziny i miejscu kobiety w sferze publicznej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzanie obecności tel. 226222517 lub mailem warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl . Jeśli z jakiś powodów Ci się to nie uda , przyjdź bez potwierdzenia.  Nasze doświadczenie wskazuje, że z tych potwierdzonych nie wszystkie osoby przychodzą.