„MATKI-CÓRKI”

Więcej

17 listopada 2018 15:00 - 18:00

Akademia Mocy Kobiet prowadzona przez Centrum Praw Kobiet oraz Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. I. Krzywickiej zapraszają na warsztaty „MATKI-CÓRKI.

  • Kiedy: 17 listopada godz. 15.00-18.00
  • Gdzie: Centrum Praw Kobiet Piękna 66 a lok. 10

Relacje matek z córkami często bywają trudne i są jednym z najczęściej pojawiających się tematów w gabinetach i grupach terapeutycznych. Opierają się nierzadko na  złości i żalu, brakuje w nich  empatii i zrozumienia.  Tymczasem wpływ matek na córki wydaje się być głęboki – jest przecież fundamentem, na którym kobieta buduje swoje przyszłe relacje, samoocenę, wyobrażenie o kobiecości.

Celem warsztatu jest wyposażenie uczestniczek w narzędzia do budowania relacji matka – córka w inny, nowy sposób.  Warsztaty są podzielone na trzy części, zatytułowane kolejno „Słowo”, „Emocje”, „Działanie” i  przeprowadzą kobiety przez słowa, myśli, treści intelektualne, stojące za nimi emocje do podjęcia próby określenia na nowo relacji z matką i przywrócenia im należnego miejsca.

 

Prowadzenie Elżbieta Chowaniec: Dramaturżka i dramatopisarka, dziennikarka ze specjalizacją filmową. Zadebiutowała sztuką ”Gardenia” (prapremiera 2007 .), która  została przetłumaczona na język węgierki, rosyjski, rumuński, opublikowana w kilku antologiach współczesnego dramatu polskiego. Została też wystawiona na Słowacji, Węgrzech oraz w Rumunii.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzanie obecności tel. 226222517 lub mailem warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl