Porozmawiaj z nią: „Córka” | seans + rozmowa z Magdaleną Kostyszyn

Więcej

19 maja 2022 19:15

Wrocławski oddział Centrum Praw Kobiet wraz z Kinem Nowe Horyzonty zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Porozmawiaj z nią – o tym, jak kino opowiada o kobietach, o tym, jak wygląda praca twórczyń w przemyśle filmowym, o tym, jak kobiece spojrzenie zmienia perspektywę. Wejdź w dialog i poszukaj z nami feministycznych tropów na wielkim ekranie. W tym miesiącu zagramy film „Córka”, w reżyserii Maggie Gyllenhaal.
👉 Gościnią pokazu będzie Magdalena Kostyszyn – autorka bloga i fanpage’u „Chujowa pani domu” oraz książki „Też tak mam”. Spotkanie poprowadzą Anna Maria Łozińska i Małgorzata Kaczmarek.
📆 Kiedy? 19.05 (czwartek) | 19:15
🎬 O filmie:
Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii