Przekaż 1% podatku

Fundacja Centrum Praw Kobiet nieustannie od 25 lat niesie pomoc kobietom doświadczającym przemocy i ich dzieciom. Pomogłyśmy blisko 100 000 kobiet i ich dzieci. Ten rok zapowiada się finansowo na bardzo trudny. Liczymy, że dzięki waszemu wsparciu będziemy mogły dalej działać i wspierać kobiety i dzieci.  

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% – Przekaż swój 1% z PIT

Każdego roku tysiące kobiet w dramatycznej sytuacji otrzymuje u nas kompleksowe wsparcie, dzięki któremu mogą odzyskać siłę i spokój i stanąć na nogi. Udzielamy porad prawnych, psychologicznych, socjalnych, pomagamy znaleźć pracę. Prowadzimy ośrodek, gdzie można bezpiecznie schronić się przed sprawcami przemocy, a także całodobowy telefon interwencyjny. Wydajemy poradniki i ulotki informacyjne, często będące źródłem pierwszej pomocy w krytycznej sytuacji. Organizujemy spotkania, warsztaty, grupy wsparcia, wzmacniając nasze podopieczne, aby odzyskały siłę i spokój i stanęły na nogi. Działamy nie tylko na terenie Warszawy, ale i we Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Grójcu i Żyrardowie.

Jednocześnie działamy na rzecz zmian systemowych, które zapewniają skuteczniejszą walkę i przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie. Staramy się wpływać na kształt prawa i jego stosowanie, a także zwiększać świadomość na temat kompleksowości tej problematyki, która obejmuje m.in. aspekty fizyczne, psychiczne, seksualne i ekonomiczne.

Fundacja Centrum Praw Kobiet to organizacja, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym oraz w rodzinie. W naszym działaniu kierujemy się przekonaniem, że prawa kobiet są niezbywalną, integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka, a przemoc wobec kobiet, niezależnie od tego, czy sprawcą jest osoba prywatna, grupa społeczna czy państwo, stanowi naruszanie praw człowieka.

Rozlicz z nami swój PIT! Przekazując swój 1% podatku dla Centrum Praw Kobiet wspierasz kobiety doświadczające przemocy i dyskryminacji i ich dzieci. 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% – Przekaż swój 1% z PIT

Zapraszamy również do naszej siedziby na ul. Wilczej 60 m.19, gdzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu dokumentów.

Nasze dane:

Fundacja Centrum Praw Kobiet
nr KRS: 0000188668
nr konta: 59 1020 1156 0000 7102 0059 9241

Za przekazane pieniądze w imieniu własnym oraz tysięcy pokrzywdzonych kobiet serdecznie dziękujemy!