With Women We Run

run

Wiele kobiet, by podczas treningów
zachować czujność, biega tylko z jedną słuchawką.
Dlaczego muszą to robić?

POZNAJ HISTORIE

OBLICZA PRZEMOCY

Choć agresja nie ma płci, najczęściej dotyka kobiet. Nie zawsze chodzi jednak o przemoc fizyczną. Molestowanie i agresja mają wiele oblicz. Poznaj historie czterech dziewczyn, które postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami.

Jako adidas, w ramach With Women We Run, chcemy zrobić pierwszy krok ku zmianie kultury biegania i sportu. Naszym celem jest powstrzymanie wszelkich form molestowania i agresji wobec kobiet, aby bieganie stało się bezpieczniejsze dla wszystkich.

BĄDŹ CZĘŚCIĄ ZMIANY
dołącz

POBIEGNIJ
W LIGHT RUNIE

Dołącz do jednego ze specjalnych treningów adidas Runners i wspólnie z innymi biegaczami okaż swoje wsparcie dla sportu bez agresji.

Na treningu podpisz też projekt budżetu partycypacyjnego, dzięki któremu popularna trasa biegowa w Twojej okolicy stanie się bezpieczniejsza.

Sprawdź, kiedy biegniemy w Twoim mieście i zapisz się w aplikacji adidas running.

#1 LIGHT RUN 17.11 CZWARTEK

#2 LIGHT RUN 24.11 CZWARTEK

  • Miasto: Trójmiasto
  • Dystans: ok. 4 km
  • Godzina: 18:30
  • Start: Park Reagana

#3 LIGHT RUN 29.11 WTOREK

#4 LIGHT RUN 01.12 CZWARTEK

WEŹ UDZIAŁ
W WARSZTATACH
Z METODOLOGII 5D I NAUCZ SIĘ, JAK REAGOWAĆ

Przyjdź na bezpłatne warsztaty L’Oréal Paris StandUp sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych do Adidas Sports Base Warsaw, podczas których nauczysz się, jak w sposób bezpieczny i deeskalujący wykorzystać techniki z metody 5D. Techniki z jednej strony są wsparciem dla osoby molestowanej, ale z drugiej są sposobem pokazania sprawcy oraz pozostałym świadkom zajścia, że jego zachowanie nie jest akceptowane.

Warsztaty gościnnie poprowadzi certyfikowana trenerka Justyna Grzymała, doktorantka w Szkole Doktorskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, pracowniczka Fundacji Centrum Praw Kobiet w Warszawie.

Sprawdź termin najbliższych warsztatów i zapisz się w aplikacji adidas running.

#1 WARSZTATY 18.11 PIĄTEK

#2 WARSZTATY 25.11 PIĄTEK

#3 WARSZTATY 02.12 PIĄTEK

MATERIAŁY
EDUKACYJNE
odwiedz

EDUKACJA

2

Udostępnij specjalną biegową playlistę, by zwiększyć świadomość problemu agresji wobec kobiet.

PATRONKI AKCJI

run

Centrum Praw Kobiet jest najstarszą w Polsce organizacją broniącą praw kobiet. Naszą misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym.

run

Pomagamy kobietom doświadczającym przemocy. Zwłaszcza seksualnej. Udzielamy bezpłatnego wsparcia prawnego, psychologicznego, terapeutycznego. Edukujemy, organizujemy akcje, piszemy petycje, zmieniamy prawo i społeczeństwo.

run

Kongres Kobiet działa na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn, uznania godności, autonomii i wolności wszystkich ludzi, oraz budowania solidarności kobiet poprzez wymianę doświadczeń, wzajemną pomoc i pracę nad pamięcią o naszej historii.

ORGANIZATOR AKCJI

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii