Kobiety czytają kobiety: Dziewczyna, kobieta, inna – Bernardine Evaristo // 25.11

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w cyklu Kobiety czytają kobiety!
Naszą lekturą w listopadzie jest powieść „Dziewczyna, kobieta, inna” – Bernardine Evaristo, Wydawnictwo Poznańskie (link do książki na stronie wydawnictwa).
Opis wydawnictwa:
Znajdziecie tutaj Wielką Brytanię, o jakiej jeszcze nie czytaliście. Od Newcastle do Cornwall, od narodzin wieku dwudziestego do nastolęctwa wieku dwudziestego pierwszego.
Oto dwanaście postaci i ich podróż przez życie. Każda z nich czegoś szuka – kogoś bliskiego, celu w życiu, przynależności, domu, kochanki, matki, utraconego ojca, czy choćby odrobiny nadziei.
Przede wszystkim zaś jest to oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. Opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia.
To wreszcie książka, o której powinno być głośno. I będzie.
Zwyciężczyni Nagrody Bookera w 2019 roku
Książka dekady wg „Sunday Times” i „Guardiana”
Książka roku m.in. wg „Time’a”, „Washington Post”, „New Yorkera” i „Kirkus Reviews”
***
Spotkania w cyklu odbywają się raz w miesiącu, w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18:30.
Spotykamy się w kameralnym gronie i uczymy się od siebie nawzajem. Zapomnijcie o przepytywaniu ze znajomości książki w szkole czy na studiach! Będziemy rozmawiać, pokazywać sobie różne punkty widzenia i poszerzać horyzonty!
Cykl jest realizowany we współpracy z feministycznym, dyskusyjnym klubem książki o takiej samej nazwie, który już od 4 lat działa na terenie Krakowa. Kobiety czytają kobiety – FKK Kraków – to dyskusyjny klub książki skupiony na literaturze pisanej przez kobiety, takiej, która skupia się na kobietach i ich życiu. (Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/810216235825077).
Klub książki Kobiety* czytają Kobiety* powstał w odpowiedzi na niską popularność wśród wydawców i czytelników ambitnych książek pisanych przez kobiety. Bierzemy pod uwagę nie tylko kultowe feministyczne pozycje, ale wszystkie teksty opisujące lub nawiązujące w jakiś sposób do przeżyć kobiet lub osób socjalizowanych do roli kobiety. Chcemy na nowo odzyskać określenie „literatura kobieca”, które niestety wielu wciąż kojarzy z wakacyjną literaturą niskich lotów.
*Pisząc i mówiąc o „kobietach” mamy na myśli kobiety i osoby socjalizowane do roli kobiety, czyli te, które mają doświadczenie urodzenia się jako biologiczna kobieta.
Listopadowe spotkanie odbędzie się 25.11.2021 r. o godz.18:30 w siedzibie CPK w Krakowie (ul. Dunajewskiego 5).
By uzyskać inne informacje proszę pisać: cpk_krakow@cpk.org.pl
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii