Wiele kobiet, by podczas treningów
zachować czujność, biega tylko z jedną słuchawką.
Dlaczego muszą to robić?
Choć agresja nie ma płci, najczęściej dotyka kobiet. Nie zawsze chodzi jednak o przemoc fizyczną. Molestowanie i agresja mają wiele oblicz. Poznaj historie czterech dziewczyn, które postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami.
Jako adidas, w ramach With Women We Run, chcemy zrobić pierwszy krok ku zmianie kultury biegania i sportu. Naszym celem jest powstrzymanie wszelkich form molestowania i agresji wobec kobiet, aby bieganie stało się bezpieczniejsze dla wszystkich.
BĄDŹ CZĘŚCIĄ ZMIANYDołącz do jednego ze specjalnych treningów adidas Runners i wspólnie z innymi biegaczami okaż swoje wsparcie dla sportu bez agresji.
Na treningu podpisz też projekt budżetu partycypacyjnego, dzięki któremu popularna trasa biegowa w Twojej okolicy stanie się bezpieczniejsza.
Przyjdź na bezpłatne warsztaty L’Oréal Paris StandUp sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych do Adidas Sports Base Warsaw, podczas których nauczysz się, jak w sposób bezpieczny i deeskalujący wykorzystać techniki z metody 5D. Techniki z jednej strony są wsparciem dla osoby molestowanej, ale z drugiej są sposobem pokazania sprawcy oraz pozostałym świadkom zajścia, że jego zachowanie nie jest akceptowane.
Warsztaty gościnnie poprowadzi certyfikowana trenerka Justyna Grzymała, doktorantka w Szkole Doktorskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, pracowniczka Fundacji Centrum Praw Kobiet w Warszawie.
Sprawdź termin najbliższych warsztatów i zapisz się w aplikacji adidas running.
Pobierz broszury edukacyjne i dowiedz się, jak wspólnie możemy rozwiązać problem agresji na tle płciowym.
Udostępnij specjalną biegową playlistę, by zwiększyć świadomość problemu agresji wobec kobiet.
Centrum Praw Kobiet jest najstarszą w Polsce organizacją broniącą praw kobiet. Naszą misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym.
Pomagamy kobietom doświadczającym przemocy. Zwłaszcza seksualnej. Udzielamy bezpłatnego wsparcia prawnego, psychologicznego, terapeutycznego. Edukujemy, organizujemy akcje, piszemy petycje, zmieniamy prawo i społeczeństwo.
Kongres Kobiet działa na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn, uznania godności, autonomii i wolności wszystkich ludzi, oraz budowania solidarności kobiet poprzez wymianę doświadczeń, wzajemną pomoc i pracę nad pamięcią o naszej historii.