Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet

Więcej

8 marca 2020 12:00 - 16:00

Łódzki oddział Centrum Praw Kobiet oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na konferencję pt. „Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet”.

Opowiemy o swoich codziennych działaniach i porozmawiamy o tym czy w Polsce zrobiono wystarczająco dużo, by skutecznie przeciwdziałać przemocy. Wydarzenie odbędzie się 8 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet. Dlaczego wtedy? Dlatego, że bezpieczeństwo, zdrowie i życie kobiet jest dla nas zdecydowanie ważniejsze niż puste, kurtuazyjne gesty, za którymi nie idzie autentyczny szacunek i chęć respektowania podstawowych praw.

***

Kim jesteśmy?

Jesteśmy oddziałem Fundacji Centrum Praw Kobiet, organizacji, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym oraz w rodzinie. W naszym działaniu kierujemy się przekonaniem, że prawa kobiet są niezbywalną, integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka, a przemoc wobec kobiet, niezależnie od tego, czy sprawcą jest osoba prywatna, grupa społeczna czy państwo, stanowi naruszanie praw człowieka.
Organizacja działa już od 25 lat, oddział w Łodzi obchodził niedawno swoje 20 urodziny. Więcej o naszej działalności: http://www.cpk.lodz.pl

***

„Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet.”
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
Termin: 8.03.2020r. (niedziela), godz. 12.00 – 16.00
Program:
12.00 – 12.10 Oficjalne rozpoczęcie konferencji
12.10 – 12.30 Prezentacja działań łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet
12.30 – 14.00 Panel pt. „Czy polskie prawo chroni kobiety doświadczające przemocy?”
14.00 – 14.20 Przerwa kawowa
14.20 – 15.50 Panel pt. “Jak wspierać kobiety doświadczające przemocy?”
15.50 – 16.00 Oficjalne zakończenie konferencji

Szczegółowe opisy paneli oraz biogramy zaproszonych prelegentek zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Konferencja „Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet” jest wydarzeniem otwartym, na które wstęp jest BEZPŁATNY.