PROJEKCJA FILMU “NIEMIŁOŚĆ” + DYSKUSJA / CPK GDAŃSK

Czy tytułowa niemiłość to metafora naszych czasów? Centrum Praw Kobiet w Gdańsku i Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na pokaz filmu „Niemiłość” (2017) rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa, jednego z najwybitniejszych żyjących reżyserów, nie tylko rosyjskich, autora tak cenionych dzieł jak ?Lewiatan?, ?Wygnanie? czy ?Elena?. Ten wybitny film, jakim jest „Niemiłość”, obsypany w 2018 roku nagrodami na najważniejszych festiwalach, opowiada historię rodziców, którzy skoncentrowani na rozwodzie i planowaniu przyszłości, zapominają i w konsekwencji zaniedbują swoje dziecko.

 

Po projekcji odbędzie się dyskusja, podczas której poruszymy tematykę dzieci, ich problemów, sytuacji rozpadu związku rodziców oraz tego, w jaki sposób system radzi sobie z takim wyzwaniem jak pomoc osobom nieletnim. Dyskusję z psychoterapeutką Agatą Milik poprowadzi Elżbieta Rutkowska z Krytyki Politycznej.

 

Projekcja filmu ?Niemiłość? + dyskusja

Kiedy: środa, 12 czerwca 2019, godz. 18:00

Miejsce: Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro), 80-802 Gdańsk

Prowadzenie: Elżbieta Rutkowska, kierowniczka Świetlicy KP w Trójmieście

Udział bezpłatny.

W dyskusji udział weźmie:

Agata Milik – Psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim i czteroletni Całościowy Kurs Psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Aktualnie w trakcie procesu uzyskiwania stopnia doktora psychologii przy Uniwersytecie Gdańskim oraz uczestnik dwuletniej Zaawansowanej Szkoły Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie i Pracowni Humani w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy w Centrum Interwencji Kryzysowej FDDS w Gdańsku, a aktualnie wzbogaca je na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych w SPZOZ w Starogardzie Gdańskim, w Pomorskim Centrum Psychiatrii i w Centrum Pomocy Dzieciom FDDS w Gdańsku oraz przy licznych projektach psychologicznych i psychoterapeutycznych we współpracy z różnymi instytucjami.

 

Pokaz filmu odbywa się w ramach projektu filmowego poruszającego tematykę dyskryminacji oraz wykluczenia. Fabuła filmów dostarcza przykładów, dzięki którym łatwiej zrozumieć i wytłumaczyć zjawiska niezrozumiałe oraz pozwala na wczucie się w pozycję osoby, która doświadczyła przemocy lub wykluczenia. Po każdej projekcji odbywa się dyskusja odnosząca się do filmu, prowadzona przez zaproszonego/ą specjalistę/kę w danej problematyce. Świetlica Krytyki Politycznej umożliwia stworzenie bezpiecznej i kameralnej przestrzeni do dyskusji, a rolą prowadzących i specjalistów/ek jest ekspercka analiza problematyki, umożliwiająca pełniejsze zrozumienie bohaterów/ek filmów i bezpośrednio dotykająca problemu dyskryminacji ze względu na płeć, stereotypów i wykluczenia.

 

Pytania organizacyjne można kierować na adres: magdalena.nowacka@cpk.org.pl

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk i Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA w Trójmieście.

Projekt filmowy jest częścią projektu „W stronę równości – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć?, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Maxalt Online
Buy Tylenol
Celebrex
Buy Emla without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii