CPK Gdańsk: Warsztaty “WenDo” – budowanie pewności siebie, asertywności i samoobrona dla kobiet

Centrum Praw Kobiet ? oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w warsztatach przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji WenDo, będących jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, łączącą metody samoobrony fizycznej i psychicznej!

Kiedy: 08-09 sierpnia (sobota-niedziela)
Godziny: 10:00-16:00 (wraz z przerwami).
Gdzie: miejsce warsztatu zostanie podane osobom zakwalifikowanym. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w Gdańsku w dzielnicy Żabianka.
Osoby prowadzące: Anna Urbańczyk, Katarzyna Starowicz.
Liczba miejsc: 8-12*. Udział bezpłatny. 

Uwaga! Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwości dołączenia do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia. 

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie: 

? skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji, 

? rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic, 

? podejmowania decyzji, 

? reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć, 

? samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści. 

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu – koniecznie weź udział w WenDo! 

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w WenDo! 

Na WenDo kobiety i dziewczęta uczą się, jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. 

Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. Metody pracy W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.

Jak się zapisać? 

? Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić przez Internet formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj: https://forms.gle/Rpb2Zec2KbXL4fx7A

Formularz można też uzyskać pisząc na adres e-mail: anna.gorska@cpk.org.pl lub osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia biura (od poniedziałku do piątku od godz 10:00 do 18:00). 

? O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń. 

? Na zgłoszenia czekamy do środy 29 lipca 2020 r., do końca dnia. 

? Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztaty WenDo. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową ? w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają najpóźniej do dnia 1 sierpnia 2020 roku. 

Co ze sobą zabrać: Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres oraz buty na płaskiej podeszwie. W miejscu zajęć będzie można się przebrać. 

Przerwy kawowe: Podczas zajęć będzie zapewniony obiad i przerwy kawowe. 

Osoby prowadzące: 

Anna Urbańczyk ? trenerka równościowa, aktywistka praw człowieka i koordynatorka projektów społecznych. Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council), trzech szkół trenerskich: Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego (Stowarzyszenie Willa Decjusza, Kraków, 2009-2010), Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji ? poziom zaawansowany (Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Warszawa, 2011 ? 2013), Akademia Treningu WenDo (Fundacja Autonomia, Kraków, 2015-2016) oraz wielu polskich i zagranicznych kursów i szkoleń. 

Certyfikowana trenerka (Fundacja Autonomia, 2015-2016) WenDo – samoobrony i asertywności dla kobiet. Zrealizowała 1 100 godzin szkoleń równościowych. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA). Więcej informacji: www.warsztatyrownosciowe.pl 

Katarzyna Starowicz ? absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychoterapeutka z doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Główny obszar aktywności zawodowej to ambulatoryjna psychoterapia osób dorosłych, leczenie zaburzeń nerwicowych i zaburzeń osobowości. Identyfikuje się jako psychoterapeutka pracująca w oparciu o paradygmat psychodynamiczny. Od trzynastu lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Prowadzi treningi asertywności, treningi interpersonalne, warsztaty z komunikacji. Prowadzi działalność dydaktyczną w ramach Psychodynamicznego studium socjoterapii i psychoterapii młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Współautorka książki ?Śmiało przez życie ? asertywność dla kobiet? (Difin 2008). 

Pytania można kierować do biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku na adres: anna.gorska@cpk.org.pl lub dzwoniąc pod numer: +48 604 590 117 

*W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby uczestniczek, zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu. 

Warsztaty WenDo organizowane są w ramach projektu „W stronę równości. Edukacja, wzmacnianie i wspieranie na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn„.

Organizatorzy: Fundacja Centrum Praw Kobiet ? oddział w Gdańsku. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. 

Buy Mobic Buy Motrin Online Zanaflex Buy Aceclofenac without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii