Język osądzania to język nie służący budowaniu bliskiej relacji. Ocenianie, krytyka, porównywanie, interpretacje to tylko niektóre z używanych, nieraz nawykowo i nieświadomie, blokad komunikacyjnych utrudniających kontakt.
Gdy do relacji zaprosimy EMPATIĘ związek może rozkwitać, możemy być sobą bardziej i chętniej współpracujemy. Możliwe wtedy jest odejście od żądań, poszukiwania winnego, podziałów, niedopowiedzeń i oskarżeń na rzecz DIALOGU i WZAJEMNEGO BRANIA SIEBIE POD UWAGĘ.
Zapraszamy na warsztat o Porozumieniu bez przemocy, zwanym też JĘZYKIEM SERCA ? podejściu które pomaga zadbać o siebie (o swoje uczucia i potrzeby) i zaprasza drugą stronę do dialogu, do wspólnego szukania rozwiązań uwzględniających wszystkich.
Jeśli chcesz dowiedzieć się i poćwiczyć
? Jak mówić by zwiększać bycie usłyszaną
? Jak słuchać by dostrzegać intencję rozmówcy za jego słowami
? Masz dość kłótni i sporów a zależy Ci na dialogu i współpracy
? Szukasz sposobów jak mówić o tym, co dla Ciebie ważne i jednocześnie dbać o relację
Zapraszamy na 4 godzinny warsztat z certyfikowaną trenerką Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga, akredytowanym coachem i autorką książek ? Joanną Berendt.
Joanna Berendt: certyfikowana trenerka i mediatorka NVC (Nonviolent Communication), akredytowany przez ICF coach przywództwa i rozwiązywania konfliktów, autorka książek.
Od wielu lat aktywnie działa na rzecz propagowania kultury dialogu, zaufania i współpracy w różnych środowiskach. Współprowadzi kilka blogów o empatii, m.in Przywództwo z empatią, Dogadać się z dzieckiem, Przyjaciele żyrafy.
Jej obszary specjalizacji to: komunikacja, przywództwo, coaching i rozwiązywanie konfliktów. Pracuje z osobami indywidualnymi i zespołami, którym zależy na autentycznej współpracy, budowaniu relacji opartych i zaufaniu oraz pełnym wykorzystaniu potencjału jednostki.
Warsztat odbędzie się w dniu 26 czerwca w godzinach od 17.00 ? 21.00 w lokalu Centrum Praw Kobiet przy ulicy Pięknej 66A lokal 10.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego udziału w sekretariacie Fundacji 22 6222517 lub mailowo : warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl. Przy zapisie prosimy o podanie swojego numeru tel. kontaktowego.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu ?Zapewnienie pomocy specjalistycznej osobom doznającym różnych form przemocy w rodzinie w tym przemocy seksualnej?. Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy.